Hämmentyneet naisopiskelijat saivat kirjeen: "Pakollinen vaginatarkistus kaikille"
Minnesotalaisessa lukiossa osa oppilaista sai hyvin mielenkiintoista postia.
Minnesotalaisessa lukiossa on eletty viime päivinä jännittäviä hetkiä. Ensin niitä kokivat sellaiset naisopiskelijat, joiden postilaatikosta putosi koulun virallisille papereille kirjoitettu kutsu "pakollisiin vaginatutkimuksiin".
Paperissa kerrottiin, että ne, jotka eivät pakolliseen tutkimukseen osallistu, eivät tule valmistumaan. Ohjeissa neuvottiin ottamaan pois mahdolliset genitaalilävistykset ennen tarkastusta. Tarkastus tehtäisiin kaikille koulun jumppasalissa tiettyyn annettuun aikaan.
Erikoinen kirje on sittemmin varmistunut huijaukseksi ja nyt koulu yrittääkin kuumeisesti selvittää, kuka sen takana on.
Lähde: Guyism
Kilpailut
Uusimmat
VR:n automaateista ja lipunmyyntipisteiltä ostetuista lipuista pitää nyt maksaa aiempaa enemmän
KRP epäilee Helsingin kaupungin toiminnassa tietosuojarikosta - vuoden 2024 laajaa tietomurtoa tutkitaan
Murtoretkelle erikoinen päätös Oulussa - varas nukahti väärään paikkaan
Uusien tietojen mukaan koronavirus karkasi suurella todennäköisyydellä laboratoriosta
Ajokeli jatkuu paikoin huonona - myös viikonloppuna liikenteessä tarvitaan tarkkuutta
Näytä lisää