IS: Idols-tähden ääni petti - levyn julkaisu siirtyi
Viimeisemmästä Idols-kisasta tutuksi tullut Stina Girs paljastaa menettäneensä äänensä levyn nauhoituksen loppuvaiheessa, kertoo Ilta-Sanomat.
Stina Girs odottaa innolla marraskuun puolivälissä valmistuvaa levyään. Nuori kaunotar on tosin joutunut ongelmiin äänensä jaksamisen kanssa. Girs nimittäin menetti äänensä kesken viimeisten äänitysten.
- Keskiviikkona olin vielä studiolla laulamassa, mutta seuraavana päivänä ääntä ei lähtenytkään ollenkaan, laulajatar selittää.
Äänen pettämisen johdosta levyn ilmestymisajankohtaa on jouduttu venyttämään viikolla. Myös naisen tämäniltainen keikka Kauhajoella on peruttu.
- Nyt on pakko levätä, että pääsen edes sunnuntain ja maanantain keikoilleni Iskelmä-risteilylle, Girs summaa.
Lähde: Ilta-Sanomat
Kilpailut
Uusimmat
"Elämäni pisimmät viikot" - Ella Kanninen muistelee neljän vuoden takaisia terveyshuolia
Uutuusdokumentissa sukelletaan vanhoillislestadiolaisten nuorten Suviseuroihin
Hittisarjan uusi kausi julkaistiin, ja nyt turistien odotetaan vyöryvän Thaimaahan
Tiedätkö mihin kierrätysastiaan hedelmien punnitsemisessa tuleva vaakatarra kuuluu?
Myös Rihanna innostui kauden trendiasusta - esitteli kaksi erilaista kokonaisuutta
Näytä lisää