IS: Minna Kauppi toipuu törkypalautteesta – poikaystävä ajoi pois tietokoneelta
Vuoden urheilija -pokaalinsa kanssa villisti poseerannut suunnistaja Minna Kaupin kerrotaan masentuneen poseeraamisesta tulleesta negatiivisesta palautteesta. Nyt nainen on jo toipunut palautteesta, kertoo Ilta-Sanomat.
- Tiistai oli rankka päivä. En odottanut sitä. Tuli tekstiviestejä ja vaikka mitä...Päätin, etten enää lue, mitä ihmiset kirjoittavat minusta verkossa. Poikaystävänikin käski minut pois koneen ääreltä, Kauppi kertoi IS Urheilulle.
Maailmanmestarisuunnistajan mukaan suurin osa tulleesta palautteesta on kuitenkin ollut positiivista. Hän kuitenkin myöntää sortuvansa helposti katsomaan negatiivisia viestejä, jotka puraisevat pahasti. Kauppi on tällä hetkellä sulkenut oman nettisivunsa vieraskirjan.
Lähde: IS Urheilu
Kilpailut
Uusimmat
"Elämäni pisimmät viikot" - Ella Kanninen muistelee neljän vuoden takaisia terveyshuolia
Uutuusdokumentissa sukelletaan vanhoillislestadiolaisten nuorten Suviseuroihin
Hittisarjan uusi kausi julkaistiin, ja nyt turistien odotetaan vyöryvän Thaimaahan
Tiedätkö mihin kierrätysastiaan hedelmien punnitsemisessa tuleva vaakatarra kuuluu?
Myös Rihanna innostui kauden trendiasusta - esitteli kaksi erilaista kokonaisuutta
Näytä lisää