Kuva: Disney
Disney-klassikon odotetun jatko-osan traileri julki - komedian ensimmäinen osa julkaistiin vuonna 2003
Perjantai on pahin -elokuva saa kauan odotetun jatko-osan.
Vuonna 2003 julkaistu komediaelokuva Perjantai on pahin, oli yksi aikansa hittielokuvista. Tämä 26 miljoonan budjetilla tehty elokuva tuotti maailmanlaajuisesti lipputuloja yli 160 miljoonaa.
Nyt vihdoin tämä Disney-klassikko saa vihdoin odotetun jatko-osan. Elokuvan pääosissa nähdään tuttuun tapaan Jamie Lee Curtis sekä Lindsay Lohan. Muissa rooleissa nähdään Julia Butters, Sophia Hammons, Manny Jacinto, Maitreyi Ramakrishnan, Rosalind Chao, Chad Michael Murray, Vanessa Bayer ja Mark Harmon.
Tarina jatkuu pitkän ajan kuluttua siitä, kun Tess (Curtis) ja Anna (Lohan) kokivat identiteettikriisin. Annalla on nyt oma tytär ja kohta hän on myös äitipuoli. Taiteillessaan keskellä kahden perheen yhdistämisen moninaisia haasteita Tess ja Anna joutuvat toteamaan, että salama voi todellakin iskeä kahdesti samaan paikkaan.
Elokuvan on ohjannut Nisha Ganatra ja se pohjautuu Mary Rodgersin kirjaan Freaky Friday.
Elokuussa ensi-iltansa saavan elokuvan trailerin pääset katsomaan alta.
Lue myös: Tästä rikossarjasta puhutaan nyt kaikkialla - katso, mistä on oikein kyse
Lue myös: Suosittu murhamysteeri saa jatkoa - luvassa kuitenkin täysin uusi tarina ja uudet hahmot