Epäily: Lost-sarjan päätähti pahoinpiteli naisen
Lost-sarjaa tähdittänyt Matthew Fox pidätettiin sunnuntaina.
Matthew Foxin epäillään lyöneen naispuolista bussikuskia, kun tämä ei päästänyt Foxia bussin kyytiin. Bussi oli vuokra-ajossa, kun polttariporukka Clevelandista oli vuokrannut sen itselleen. Naiskuski nimeltä Heather Bormann oli useaan otteeseen selittänyt Foxille, että kyseessä yksityiskuljetus. Bormannin mukaan mies myös haisi siltä, että olisi juuri tullut baarista.
- Kun kolmannen kerran pyysin häntä poistumaan bussista, hän löi minua rintojen ja lantion alueelle, nainen kertoo TMZ-sivustolle.
Fox saatiin pois linja-autosta vasta, kun kolme miestä riuhtoi hänet pois. Hänet pidätettiin, mutta päästettiin myöhemmin vapaaksi. Poliisi jatkaa tapauksen tutkimista. Nainen aikoo nostaa syytteen Foxian vastaan.
Lähde: Contactmusic